PREKOGNICE

výklad z karet a jasnovidectví

nové příběhy
 


Dvě sestry


Přišly ke mně dvě sestry, dvojčata k nerozeznání. Jedna měla 1 ročního syna a byla bez partnera, říkejme jí Anna. Ta druhá, třeba Tereza, měla perfektního partnera Petra, a byla bezdětná. Přišly s tím, že Anna má problémy s alkoholem a tudíž nemůže být dobrou matkou. Výklad probíhal normálně, až do doby, kdy přišla řeč na dítě. Nebyl jsem si jistý partnerem, kterého Anna uvedla, a také jsem jim to řekl.
Zapírala, bylo to na ni vidět a vyhýbala se tomuto tématu. Nechal jsem ji chvíli v klidu a začal s jiným problémem a potom jsem se nečekaně opět vrátil k jejímu dítěti. Protože problém s alkoholem jí přerostl přes hlavu, a nedokázala to sama zvládnout, což popírala, jak se dalo, hrozilo, že dítě bude umístěno do ústavu. Byla to pro ni nečekaná rána, a začala všechny obviňovat, jenom zapomněla na sebe.
Obvinila svou sestru, jejího partnera, obvinila i mne, že jim nadržuji a chci, aby jí syna odebrali. Byla u konce svých sil, a bránila se tomu jako kočka vodě.
Navrhl jsem ji, aby už konečně řekla pravdu, tu, kterou vidím já, a aby sama vysvětlila před svou sestrou a jejím partnerem co se vlastně s ní děje. A pomalu přicházelo rozuzlení. Můj syn do domova nemůže a nepůjde, ledaže by Petr byl krkavčí otec. Nastala odmlka, dlouhá pauza s nechápavými pohledy jeden na druhého a kroucením hlavy. Petr byl otcem dítěte a neměl o tom ani potuchy. Stalo se jednou, že když nečekaně přišel za Terezou a ona nebyla doma, sehrála Anna perfektní divadlo a na Terezu si zahrála. Věděla o mnohých něžnostech a slovíček, které si tito dva říkali, vždyť si se sestrou říkali téměř vše. Využila toho, protože Petra milovala také. Přesto jim přála jejich vztah a nechtěla Terezu zranit, ale stačila jedna jediná příležitost, nedokázala odolat a stalo. Tajila to celou tu dobu, i když zjistila, že je těhotná. Nechtěla těmto dvěma pokazit jejich lásku.
Nakonec se dohodli tak, že chlapec zůstane u otce a společně s Terezou se o něj budou starat a to po dobu léčení Anny. Anna s tím okamžitě souhlasila. Z nějakého důvodu vůbec nenastalo to, co by ostatní očekávali, že si vjedou do vlasů, budou se nenávidět apod. Naprosto, ne. Petr zůstal s Terezou, podílí se na výchově syna, který našel druhý domov u své tety a Anna vychovává syna zatím sama a vše zvládá, protože se odkrylo tajemství, které ji přivedlo až k alkoholu.
V těchto dnech očekávají Petr s Terezou rodinu a je to už na ní vidět. Musí to být pro některé nezasvěcené sousedy ukrutným tajemstvím, když jednou vidí Terezu v očekávání a za pár dní Annu s kočárkem a bez bříška, a opět znova a dokola. Jenom my víme, že jsou to dvě perfektní sestry, dvojčata podobná jako vejce vejci, které si odpustily a chovají se k sobě tak, jak bychom se měli chovat každý z nás.
Vše se dá rozumnou cestou vyřešit, a důležité je odpuštění.